Українська агенція з перспективних науково-технічних розробок UA.RPA під час виставки ADEX-2016, яка проходить в період 27-30 вересня 2016 року в місті Баку (Азербайджан), представила низку власних розробок, серед яких тактичний розвідувально-ударний комплекс «Кропива», лазерна система виявлення снайперів та балістичні каски «ТОР» та «ТОР-Д».
«Даний тактичний розвідувально-ударний комплекс призначений для підвищення ефективності ураження цілей за рахунок автоматизації процесів управління вогнем артилерії шляхом поєднання апаратних і програмних засобів, картографічного забезпечення, автоматизації розрахунків, а також передачі команд та цілевказівок через цифрові канали зв’язку. Це достатньо вдале рішення для ведення сучасного бою» — зазначив Юрій Добронравін.
«Кропива» представляє собою інтегральне рішення (для бригадної артилерійської групи на артилерійських системах, що буксируються, та мінометах), яке включає оснащення комплектами КУТ-Р, автоматизованими пунктами управління артилерією, модернізацію АЗК-7 та ЛПР-1.
«Кропива» дозволяє зменшити час реагування на зміни в обстановці в 5-7 разів, скоротити втрати своїх військ на 40-50 %, підвищити ймовірності ураження цілей на 25-30 %, а також зменшити витрати боєприпасів на 30-40 %.
До складу комплексу входить комплект управління та розвідки «КУТ-Р», який представляє з себе спеціалізований планшет з відповідним програмний забезпеченням.
Крім комплексу «Кропива» компанія представила в рамках виставки «ADEX-2016» лазерну систему виявлення снайперів, яка забезпечує безперервний моніторинг місцевості й автоматичне визначення місця знаходження, координат та відстані до снайперів, а також факту ведення несанкціонованого відео спостереження у складних умовах рельєфу місцевості та міських забудов. Система здатна виявити снайперський оптичний пристрій на відстані до 1500 метрів.
Також компанією презентовано балістичні шоломи «ТОР» та «ТОР-Д», виконані з арамідного волокна (кевлар). За словами менеджера з питань проектів компанії UA.RPA Костянтина Марушевського, шоломи пройшли випробування в німецькій та польській балістичних лабораторіях на визначення ступеню захисту від осколків у відповідності до стандарту НАТО STANAG 2920, показник V50 склав 688,1 м/с, що відповідає максимальному рівню захисту F6 (STANAG 2920 Protection Levels).
«Конструкція наших шоломів забезпечує вентиляцію підшоломного простору, не заважає застосуванню тактичних масок, активних навушників, коригуючих окулярів, засобів зв’язку, протигазу та респіратору, носінню зимового головного убору.
«ТОР» успішно у 2016 році пройшов визначальні відомчі випробування у ЦНДІ ОВТ ЗСУ та у Державному науково-дослідному інституті МВС України на відповідність національному стандарту класу захисту 1А. Шолом «ТОР-Д», який розроблявся спільно з представниками високо мобільних десантних військ України і саме для них, на сьогодні вже використовується у відповідних українських підрозділах.» — зазначив Костянтин Марушевський.
За словами віце-президента UA.RPA з питань стратегічного розвитку Юрія Добронравіна компанія розраховує за рахунок своїх виробів відкрити для себе потенціал ринку озброєння країн Кавказького регіону.
Немає коментарів:
Дописати коментар