Тема:
Перша допомога. Печінкові та ниркові коліки, промивання шлунку.
Тема: Перша
допомога. Печінкові та ниркові коліки, промивання шлунку.
Мета: закріпити знання про гострі захворювання, виділити ознаки гострих хвороб кишок, перша допомога, прищіплювати любов до
Батьківщини.Тип уроку: комбінований
Хід уроку
1. Організаційний етап
2. Актуалізація отриманих знань та вмінь людини.
Повторення вивченого на минулих уроках.
3. Мотивація навчальної діяльності.
4.Вивчення нового матеріалу
Що таке гострий живіт?
Гострий живіт - збірне поняття, що включає в себе гострі хірургічні
захворювання органів черевної порожнини, які потребують екстреної
госпіталізації для оперативного або консервативного лікування. Виникає при
гострому апендициті, перитоніті, внутрибрюшном кровотечі, гострих запальних
захворюваннях органів черевної порожнини, непрохідності кишечника.
Симптоми
гострого живота
Основні
симптоми гострого живота - це раптовий біль у животі, зміни перистальтики
кишечника, що порушують випорожнення, сильне напруження передньої черевної
стінки, блювота з домішкою жовчі і крові; іноді висока температура і симптоми
внутрішньої кровотечі (шок!).
Причини
гострого живота
Основні
захворювання, що супроводжуються симптомами гострого живота (формують причини
гострого живота):
·
Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки.
·
Непрохідність кишечника - перекрут або зрощення.
·
Жовчнокам'яна і сечокам'яна хвороби, що
характеризуються утворенням каменів.
·
Гостре запалення органів черевної порожнини,
наприклад, підшлункової залози або апендикса.
·
Позаматкова вагітність.
·
Гострий живіт після травми
Симптоми
гострого живота можуть виникнути не тільки при різних захворюваннях, але і при
закритих або відкритих травмах живота. При розриві печінки, селезінки або кишок
підвищується ймовірність інфекції і шоку, виникає загроза для життя людини.
Як визначити
гострий живіт?
Людина, яка
надає першу допомогу, спираючись на основні симптоми, може припустити наявність
у пацієнта захворювання органів черевної порожнини або травми живота.
Характерні симптоми гострого живота та їх характеристика перераховані нижче.
Біль при
гострому животі
Пошкодження
якого органу стало причиною виникнення болю, зазвичай встановити неможливо,
тому що біль іррадіює в сусідні області.
Шок
Прояви шоку
- це блідо-сірого кольору холодна шкіра, холодний піт, який виступав на носі і
лобі, частий пульс, занепокоєння, «порожній» відсутній погляд.
Захисне
напруження м'язів черевної стінки
При
пальпації передньої черевної стінки незалежно від волі людини сильно
напружуються м'язи живота, передня черевна стінка стає дуже твердою.
Важке дихання
Змінюється
тип дихання. Дихання, здійснюване черевними м'язами, як би зупиняється, щоб
уникнути болю; у хворого з'являється грудне дихання.
Перша
допомога при гострому животі
Надання
першої допомоги людині з симптомами гострого живота вкрай утруднено. Особливо
при наявності внутрішньої кровотечі. При симптомах шоку і відсутності
наскрізного поранення можна припустити наявність сильної внутрішньої кровотечі.
Існує трохи
заходів, які можна застосовувати при гострому животі, за винятком наскрізного
поранення передньої черевної стінки. При наданні допомоги необхідно:
·
Покласти пацієнта на землю, під коліна підкласти
згорнуту ковдру, а під голову подушку.
·
Лікувати шок.
·
Якщо хворий знаходиться без свідомості, то
рекомендується покласти його на бік.
При розриві внутрішніх
органів, під час нещасних випадків потерпілий може стекти кров'ю, наприклад,
при розриві печінки або селезінки людина може втратити до 4 л крові.
При
відкритих травмах живота можливе випадання кишок. Не слід намагатися повернути
їх на місце. Необхідно накласти на рану стерильну пов'язку.
Печінкова та ниркова
колька
Симптоми печінкових і ниркових кольок.
При
жовчнокам'яної хвороби раптово з'являються напади резчайшім болю в правому
підребер'ї, які поширюються на весь живіт і иррадиируют (віддають) в праве
плече і лопатку, межлопаточное простір, шию, груди і дуже рідко в поперек і
ліве підребер'я. При
цьому майже завжди буває блювота жовчю, яка не полегшує болю. Температура часто
піднімається до 38-39 градусів з ознобом. Пульс сповільнений. Напад іноді
закінчується так само раптово, як і почався, або стихає поступово.
Що потрібно
робити при ниркових і печінкових болях і кольках.
Під час гострого нападу хворому треба забезпечити суворий постільний режим, грілку на область печінки. Терміново викликати лікаря швидкої допомоги. При відсутності можливості терміново отримати лікарську допомогу треба приймати всередину стрептоцид по 0,3 грама 3-4 рази на день або пеніцилін в таблетках по 100 тисяч одиниць 3 рази на день до прибуття лікаря.
Під час гострого нападу хворому треба забезпечити суворий постільний режим, грілку на область печінки. Терміново викликати лікаря швидкої допомоги. При відсутності можливості терміново отримати лікарську допомогу треба приймати всередину стрептоцид по 0,3 грама 3-4 рази на день або пеніцилін в таблетках по 100 тисяч одиниць 3 рази на день до прибуття лікаря.
При нирковій кольці - сечокам'яної хвороби раптово і бурхливо з'являються,
нерідко після фізичного напруження, болю, які віддають в пахову область, іноді
в статеві органи, розлад сечовипускання з домішкою крові в сечі. При
двосторонньому ураженні нирок може наступити затримка сечі.
Хворому
треба забезпечити суворий постільний режим, грілку або зігріваючий компрес на
область нирок, по можливості зробити теплу ванну. Якщо болі не зникають,
викликати лікаря або відправити хворого в лікувальний заклад.
Якщо відповідь на симптоми і засоби лікування не знайдено-скористайтесь
пошуком-в картинках-на медичному сайті.
Промивання шлунка - прийом, при
якому з шлунка через стравохід віддаляється його вміст - застійна, Забрідь
рідина (їжа); недоброякісна їжа або отрути; кров; жовч.
Промивання застосовується як з лікувальною, так і з
діагностичною метою при:
·
захворюваннях шлунка - атонії стінки шлунка або
дванадцятипалої кишки;
·
отруєнні харчовими речовинами, різними отрутами;
·
непрохідності кишечника: парези, механічна
непроходіхмость.
Якщо хворий не може проковтнути зонд, шлунок промивають
наступним чином: хворому дають випити 1-2 л теплого розчину гідрокарбонату
натрію і, якщо блювота не настане, викликають її шляхом подразнення кореня
язика або глотки шпателем або тампоном.
Процедуру повторюють кілька разів. Повністю видалити вміст
шлунка таким чином не вдається, тому застосовувати її слід тільки в тих
випадках, коли неможливо промити шлунок звичайним способом за допомогою зонда.
Якщо промивання шлунка з приводу харчового отруєння зроблена через кілька годин після нього і частина їжі вже потрапила в кишечник, закінчуючи промивання шлунка, потрібно ввести в нього через зонд розчин сольового проносного (60 мл 25%-ного розчину сульфату магнію).
Якщо промивання шлунка з приводу харчового отруєння зроблена через кілька годин після нього і частина їжі вже потрапила в кишечник, закінчуючи промивання шлунка, потрібно ввести в нього через зонд розчин сольового проносного (60 мл 25%-ного розчину сульфату магнію).
Після закінчення промивання шлунка
знімають воронку і швидким рухом витягують зонд. Воронку
і зонд ретельно промивають струменем гарячої води, пропускаючи її через трубку
і кілька разів віджимаючи зверху вниз, а потім кип'ятять.
Розчини для промивань шлунка:
• Розчин перманганату калію (марганцівки)
блідо-рожевого кольору. Його обов'язково треба профільтрувати через паперовий
фільтр або просто складену в чотири шари марлю, оскільки дрібні кристалики
перманганату калію, які не розчинилися у воді, можуть стати причиною опіку
слизової оболонки стравоходу або шлунку. Недолік розчину марганцівки — він
подразнює слизову шлунка, тому його застосування небажане при гострих розладах
травлення.
• Сольовий розчин — це вода з додаванням кухонної солі
(2-3 ст. Ложки на 5-10 л рідини). Сольовий розчин викликає спазм (звуження)
виходу зі шлунка і попереджає просування отрути чи токсинів зі шлунка в
кишечник.
• Дітям до 3 років для профілактики порушень
водно-електролітного обміну промивання шлунка проводиться ізотонічним розчином
натрію хлориду (його можна придбати в аптеці).
• Розчин із застосуванням сорбентів є найефективнішим.
Сорбенти — це речовини, які мають властивість зв'язувати і виводити з організму
токсини, отрути, мікроби, харчові та бактеріальні алергени. До них відноситься
активоване вугілля. Для розчину для промивання шлунка потовчіть в порошок від 5
до 10 таблеток вугілля і змішайте їх з кип'яченою водою.
• Дуже ефективно діють такі ентеросорбенти:
ентеросгель або полісорб у вигляді 1-2-відсоткової водної суспензії (1ч. ложка
препарату з верхом на 100 мл кип'яченої води).
• При отруєнні кислотами застосовують 2-процентний
розчин соди, при отруєнні лугами — розчин лимонної кислоти.
5. Закріплення
Відповіді
учнів на питання вчителя.
6. Підсумок
уроку. Домашнє завдання.
Конспект уроку з Медико-санітарної підготовки ( Захист Вітчизни ) Тема: Ознаки гострих хвороб кишок
Тема: Ознаки гострих хвороб кишок
Мета: закріпити знання про гострі
захворювання, виділити ознаки гострих хвороб
кишок, перша допомога, прищіплювати любов до Батьківщини.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
1. Організаційний етап
2. Актуалізація отриманих знань та вмінь людини.
Повторення вивченого на минулих уроках.
3. Мотивація навчальної діяльності.
4.Вивчення нового матеріалу
Хвороба проявляється не зразу, а після інкубаційного (прихованого)
періоду. При різних кишкових інфекціях він відрізняється: короткий при
дизентерії - 2-7 днів, при холері - від декількох годин до п’яти днів, при
харчових токсикоінфекціях - декілька годин, при черевному тифі - 7-25 днів, при
гепатиті А - від 15-50 днів.
Наприкінці прихованого періоду може з явитися нездужання, слабкість,
головний біль, відсутність апетиту. Потім починають проявлятися характерні
ознаки захворювання: нудота, блювання, болі в животі, рідке випорожнення,
інколи з домішкою слизу і крові, підвищення температури. При гепатиті А найбільш
характерними ознаками є жовтяничність шкіряного покриву та слизових оболонок,
потемніння сечі і т. д
ЗУспіх боротьби за зниження захворюваності на кишкові інфекції багато в
чому залежить від того, наскільки обізнане населення з причинами виникнення та
поширення цих захворювань. Підвищення санітарної культури населення - це
величезний резерв подальшого зниження захворюваності на гострі кишкові
інфекції.
Сприйнятливість людей до кишкових захворювань досить висока. Особливо
часто вони спостерігаються у дітей, тому що в малят і захисні сили слабші, і
гігієнічні навички ще недостатні.
Щоб запобігти появі гострих кишкових
захворювань, насамперед необхідно ізолювати хворого, а також виключити можливі
шляхи передачі інфекції. В
разі настання шлунково-кишкових розладів треба негайно звернутися до лікаря, не
вдаючись до самолікування. Кожне захворювання вимагає спеціального, науково
обгрунтованого лікування. Тепер розроблено ефективні, інколи дуже складні,
схеми лікування кишкових інфекцій, які враховують вік хворого, реакцію його
організму на лікувальні препарати, наявність супутніх хвороб, чутливість
мікроорганізмів до того чи іншого медикаменту. Лікування кишкових інфекцій (а
втім, і всіх інших інфекційних хвороб) має проводитись суворо індивідуально,
комплексно, із застосуванням найдоцільніших засобів та методів. А це може
зробити тільки лікар. Безконтрольне, неправильне вживання антибіотиків та інших
антибактеріальних препаратів призводить до того, що в кишечнику гинуть не лише
збудники хвороби, а й корисні бактерії (мікрофлора). Хвороба може перейти в
хронічну форму з розвитком дисбактеріозу, а це дуже важко піддається лікуванню.
Звертатися до лікаря слід при перших ознаках недуги, інакше ускладнюється її
перебіг і створюється загроза розповсюдження збудників.
Тільки лікар, і ніхто інший, вирішує -
госпіталізувати хворого чи залишити його вдома, де під наглядом медичного
персоналу він пройде курс лікування. В іншому випадку мають бути неухильно додержані правила
догляду за хворим, приписані медиками.
Додержання правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук, -
запорука значного скорочення захворюваності кишковими інфекціями. Руки
необхідно мити перед їдою, приготуванням їжі, після кожного відвідання туалету.
Проте не всі, особливо діти, вміють правильно це робити. Спочатку руки слід
змочити водою, потім намилити їх і розтерти мило до утворення густої піни, далі
піну змити. Цю процедуру проробити двічі-тричі. Слід мити не лише тильні й
долонні поверхні кистей, а й між пальцями. Бруд з-під нігтів видаляють щіточкою.
Якнайретельніше повинні стежити за чистотою рук працівники дошкільних дитячих
закладів, а також ті, хто має справу з приготуванням та реалізацією харчових
продуктів. Нехтування правилами може призвести до групового захворювання
кишковими інфекціями.
Важливе значення в профілактиці гострих
кишкових захворювань має виконання санітарних правил приготування й зберігання
їжі/бо саме тут криється джерело небезпеки розмноження хвороботворних
мікроорганізмів.
Рекомендується не тримати на кухні нічого зайвого. Бажано, щоб кухонні
меблі були вкриті пластиком, що легко миється гарячою водою з милом. Стіни на
висоту 1,5 метра від підлоги найкраще обкласти плиткою або пофарбувати олійною
фарбою - це полегшить їх миття. Для сміття необхідно мати відро з кришкою.
Виносити сміття слід щодня, а відро ретельно мити.
Треба мати окремі дошки для обробки сирого м’яса та риби, сирих овочів,
для вареного м’яса та риби, для хліба.
Кухонне приладдя і посуд слід мити
гарячою водою після кожного приготування їжі, а м’ясорубку після миття ошпарити
окропом. Зберігають
посуд у недоступному для мух місці.
Ще до того як продукти опиняться на кухні, треба запобігти їх забрудненню
мікроорганізмами, що спричиняють гострі кишкові інфекції. Продукти, які не
підлягають термічній обробці (ковбасу, масло, сир тощо), упаковують окремо від
сирого м’яса, риби, напівфабрикатів.
Овочі, фрукти, ягоди, які будуть споживатися в сирому вигляді, слід мити
в проточній воді. Продукти, що швидко псуються, зберігають у холодильниках при
температурі в камері не вище +6°С. Існує певний термін їх зберігання, і
необхідно його суворо дотримуватись. Так, м’ясний фарш можна тримати в
холодильнику не більш як 6 годин; торти, тістечка, м’ясні напівфабрикати - 36
годин; смажені котлети - 24 години; варені ковбаси - 48 годин.
Не рекомендується готувати влітку в домашніх умовах заливні м’ясні та
рибні страви. А в їдальнях та кафе взагалі заборонено готувати ці страви в
літні місяці.
Молоко перед надходженням до
торговельної мережі піддається пастеризації, яка різко зменшує кількість
хвороботворних мікроорганізмів у ньому. Проте розливне молоко (а надто куплене на базарі) слід
обов’язково прокип’ятити. У поширенні гострих кишкових інфекцій не остання роль
належить мухам. Перелітаючи знадвору, де вони кубляться в місцях, багатих на
органіку (смітники, перегній, нечистоти), до житлових приміщень, комахи сідають
на харчові продукти і таким чином заражують їх збудниками хвороб, яких
переносять на лапках та черевці. Боротьбу з мухами найкраще розпочинати із
знищення їхніх личинок навесні. Для цього місця можливого виплоду мух 3-4 рази
на місяць обробляють карболовою кислотою, хлорофосом або гасом з розрахунку 2-3
літри на 1 м2. Щоб перекрити мухам доступ у приміщення, вікна закривають марлею
або густою сіткою. Для знищення мух використовують липкі стрічки, мухобійки.
Треба пам’ятати, що в чистому приміщенні мухи не затримуються.
Фактором передачі кишкових інфекцій може бути вода, забруднена
виділеннями хворого чи носія інфекції. Найбезпечнішою є вода, що подається
централізовано водопроводом, бо її піддають очищенню та знезараженню хлором у
нешкідливих для людини дозах. Замкнута система водопроводу виключає забруднення
води хвороботворними мікроорганізмами.
Велику небезпеку становить вода відкритих водойм: вона може бути забруднена
нечистотами, що скидаються з суден та з каналізаційних труб або змиваються з
поверхні грунту атмосферними опадами. Під час купання у відкритих водоймах
(річка, озеро, ставок і т. д.) намагайтеся не ковтати воду.
Криниці у сільських населених пунктах
слід розташовувати якнайдалі від можливого джерела забруднення (на відстані
20-30 метрів від дворових вбиралень, вигрібних ям, смітників). Отвір криниці слід щільно закривати
кришкою і брати з неї воду тільки громадським відром.
5. Закріплення
Відповіді учнів на питання вчителя.
6. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
Конспект уроку з Медико-санітарної підготовки ( Захист Вітчизни )
Тема: Інфекція. Профілактика
Тема: Інфекція. Профілактика
Інфекція - боротьба між
двома організмами: збудником (бактерія, вірус) і людиною.
Профілактика (prophylaktikos - запобіжний) - Термін, що
означає комплекс різного роду заходів, спрямованих на попередження якогось
явища і/або усунення факторів ризику.
Найважливішою складовою частиною всіх
профілактичних заходів є формування у населення медико-соціальної активності та
установок на здоровий спосіб життя .
Інфекційні захворювання - не випадкові
епізоди, а закономірні явища в історії людського суспільства, які розвиваються
і змінюються разом з ним. На зміну одним інфекціям приходять інші, а з ними -
нові проблеми їх профілактики.
Захворюваність багатьма інфекціями і
інвазіями залишається дуже високою, а їх поширеність - глобальної. До цих пір в
світі щорічно реєструється понад 1 млрд. випадків інфекційних хвороб
шлунково-кишкового тракту і дихальних шляхів . Наприклад, грипом в окремі роки
хворіє до 20% населення тільки в країнах Європи та Америки. Ще 75 мільйонів
чоловік переносять інші гострі респіраторні інфекції. Під час епідемій грип
набуває характер стихійного лиха, завдаючи країнам величезний економічний
збиток.
Виділяють суспільну та індивідуальну профілактику. Індивідуальна
профілактика передбачає дотримання правил особистої гігієни в побуті та на виробництві,
громадська включає систему заходів щодо охорони здоров'я колективів
Основним принципом діяльності органів російської охорони здоров'я є
профілактичне напрямок .
Заходи щодо профілактики інфекційних захворювань можна умовно розділити на
дві великі групи - загальні і спеціальні.
До загальним належать державні заходи, спрямовані на
підвищення матеріального добробуту, поліпшення медичного забезпечення, умов
праці та відпочинку населення, а також санітарно-технічні, агролісотехнічні,
гідротехнічні та меліоративні заходи, раціональна планування і забудова
населених пунктів і багато іншого, що сприяє успіхам профілактики та ліквідації
інфекційних хвороб.
Спеціальними є профілактичні заходи, що проводяться
фахівцями лікувально-профілактичних та санітарно-епідеміологічних установ.
Система профілактичних заходів включає і міжнародні заходи, коли питання
стосується особливо небезпечних (карантинних) інфекцій.
Зміст і масштаб профілактичних заходів можуть відноситися безпосередньо до
вогнища інфекції або стосуватися цілого району, міста, області. При плануванні
та проведенні профілактичних заходів теоретично і практично обгрунтованим є їх
поділ на три групи:
1) заходи щодо джерела інфекції, спрямовані на його знешкодження (або
усунення);
2) заходи щодо механізму передачі, що проводяться з метою розриву шляхів
передачі;
3) заходи щодо підвищення несприйнятливості населення.
В даний час все профілактичні заходи розділяються на три основні групи:
санітарно-гігієнічні, дезінфекційні та дезінсекційні.
1. При кишкових інфекціях з фекально-оральним механізмом зараження
(Черевний тиф, паратифи, дизентерія, холера) основними факторами передачі
збудника служать їжа і вода, рідше - мухи, брудні руки, предмети побуту.
Загальносанітарного є комунально-санітарні заходи, харчової, шкільний і
промисловий санітарний нагляд, підвищення рівня та санітарно-гігієнічної
культури населення. А також дезінфекція, яка проводиться у вогнищах інфекційних
захворювань, а також у громадських місцях (вокзали, транспорт, гуртожитки,
громадські туалети) незалежно від наявності інфекційної хвороби.
2. При інфекції дихальних шляхів (кір, краснуха, дифтерія, скарлатина,
менінгококова інфекція, грип та ін.) Для припинення шляхів передачі збудника
представляє великі труднощі. У механізмі передачі цих інфекцій по повітрю
беруть участь бактеріальні аерозолі (крапельна і ядерна) та бактеріальна пил,
тому попереджувальними заходами є санація повітряного середовища приміщень та
застосування респіраторів. Дезінфекцію проводять лише при скарлатині та
дифтерії.
Поряд з підвищенням загальної неспецифічної резистентності організму до
таких заходів відноситься специфічна профілактика, що полягає в створенні
штучного імунітету (активного або пасивного) проти інфекційних хвороб.
3. Види профілактики
В залежності від стану здоров'я, наявності факторів ризику захворювання чи
вираженої патології можна розглянути три види профілактики.
3.1 Первинна профілактика
Первинна профілактика - система заходів попередження виникнення і впливи
факторів ризику розвитку захворювань ( вакцинація , раціональний режим праці і
відпочинку, раціональне якісне харчування, фізична активність , охорона
навколишнього середовища і т. д.). Ряд заходів первинної профілактики може
здійснюватися в масштабах держави.
3.2 Вторинна профілактика
Вторинна профілактика - комплекс заходів, спрямованих на усунення виражених
чинників ризику, які за певних умовах ( стрес , ослаблення імунітету , надмірні
навантаження на будь-які інші функціональні системи організму) можуть призвести
до виникнення, загострення і рецидиву захворювання. Найбільш ефективним методом
вторинної профілактики є диспансеризація як комплексний метод раннього
виявлення захворювань, динамічног о спостереження, спрямованого лікування, раціонального
послідовного оздоровлення.
3.3 Третинна профілактика
Деякі фахівці пропонують термін третинна профілактика як комплекс заходів,
щодо реабілітації хворих, які втратили можливість повноцінної життєдіяльності.
Третинна профілактика має на меті соціальну (формування впевненості у власній
соціальній придатності), трудову (можливість відновлення трудових навичок),
психологічну (Відновлення поведінкової активності) і медичну (відновлення
функцій органів і систем організму) реабілітацію .
4. Вакцинація
Вакцинація - введення антигенного матеріалу з метою
викликати імунітет до хвороби, який запобіжить зараження, або послабить його
наслідки. Антигенним матеріалом можуть служити: живі, але ослаблені штами
мікробів; вбиті (інактивовані) мікроби; очищений матеріал, такий як білки
мікроорганізмів; існують також синтетичні вакцини.
Дієвість вакцинації була вперше виявлена народної інтуїцією. З давніх часів
в Індії та Китаї практикувалася інокуляція - Прищеплення рідиною з бульбашок
хворих легкою формою віспи. Недоліком інокуляції було те, що незважаючи на меншу
патогенність вірусу Variola minor, він все ж іноді викликав летальні випадки.
Крім того, траплялося, що по помилку інокулював високо патогенний вірус.
Французькому мікробіології Луї Пастеру вдалося цілеспрямовано послабити
хвороботворність збудників інших захворювань і приготувати з них препарати для
щеплень. У 1881 він створив щеплення проти сибірки, а в 1885 - проти с казу.
Саме Пастер запропонував називати такі препарати вакцинами, а процедуру їх
застосування - вакцинацією.
На даний момент жителі Росії забезпечені безкоштовною вакцинацією від
багатьох хвороб, однак мають право відмовитися від щеплень.
Склад препарату вакцини:
В· Антигенний матеріал;
В· Допоміжні лікарські речовини ( ад'юванти ), допомагають активувати
імунні клітини (зазвичай іони алюмінію )
В· Консерванти
В· Небажані домішки, можуть викликати алергію.
Всі вакцини підрозділяються на живі, вбиті і
хімічні .
Живі вакцини готують з мікробів з ослабленою
вірулентністю.
Убиті вакцини отримують з культур
мікроорганізмів, убитих нагріванням, дією формаліну або інших хімічних речовин.
Убиті (гріти) вакцини застосовуються проти кишкових інфекцій, кашлюку,
висипного тифу, Ку-лихоманки, енцефалітів. Імунної та ефективність убитих
вакцин - значно нижче, ніж живих. Вони створюють імунітет тривалістю від 6 до
12 міс. І для тривалого підтримки несприйнятливості організму до інфекції
повинні вводитися повторно.
Хімічні вакцини містять специфічні антигенні
компоненти, витягнуті з мікробних клітин різними способами. Хімічні вакцини, що
складаються з повних антигенів збудників черевного тифу і парафітов,
застосовуються для специфічної профілактики тифо-паратифозних інфекцій.
Широке застосування отримують асоційовані вакцини ,
складаються з декількох антігенові дозволяють вакцинувати одночасно проти кількох
інфекцій. До них відносяться адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцевим (АКДП)
вакцина, тифо-паратифозно-правцевим вакцина.
Щеплення проводять у плановому порядку, незалежно від наявності тих чи
інших інфекційних хвороб. Вони можуть бути загальними, і вибірковими, які
робляться особам професійних груп.
Дуже важливо встановлення протипоказань до проведення щеплень
Значення запобіжних щеплень полягає в зниженні захворюваності серед
щеплених, а у випадку з захворювання-в більш легкому його перебігу і тим самим
зниженні летальності.
Порівняння засобів профілактики грипу
Вакцинація
Народні засобинеспеціфічен-е лекар-недержавні засоби специфічний-е лікарські
засоби
Склад вакцини щорічно змінюється, щоб відповідати
штамів вірусів грипу, які будуть актуальні в даному епідсезоні. Підвищують
загальну стійкість організму, не викликає специфічний імунітет проти грипу
Підвищують загальну стійкість організму, не викликає специфічний імунітет проти
грипу Спрямовані безпосередньо проти вірусу грипу (в основному типу А). Для
досягнення ефекту необхідно 1-2 кратна вакцинація застосування протягом
тривалого періоду часу, це повинен бути спосіб життя застосування протягом
тривалого періоду часу (за 2-4 тижні до початку і до закінчення) застосування
протягом тривалого періоду часу (за 2-4 тижні до початку епідемії і до її
закінчення) Низькі матеріальні витрати Низькі матеріальні витрати Високі
матеріальні витрати (за умови регулярного застосування) Високі матеріальні
витрати (за умови регулярного застосування) Висока ефективність Низька
ефективність Низька ефективність Середня ефективність Практично не має
противо-свідчень Практично не має противо-свідчень Широкий перелік
противо-свідчень Широкий перелік противо-свідчень Може застосовуватися у
маленьких дітей (з 6-місячного віку) Не всі засоби можуть бути застосовані у
маленьких дітей Можуть застосуються тільки у дітей старшого віку і дорослих
Можуть застосуються тільки у дітей старшого віку і дорослих
5. Профілактика деяких інфекційних захворювань
Сказ - гостре вірусне захворювання, що
характеризується ураженням нервової системи з розвитком важкого енцефаліту.
Специфічна профілактика
1. Сухі антирабічний вакцини типу Фермі і КАВ застосовують для активної
імунізації по умовним і безумовним показаннями. Показання до проведення щеплень,
доза вакцини і тривалість курсу імунізації визначаються лікарями, які отримали
спеціальну підготовку.
2. антирабічного імуноглобуліну із сироватки коня застосовують з метою
створення негайного пасивного імунітету.
Неспецифічна профілактика
Попередження бродяжництва собак і кішок, профілактична імунізація домашніх
тварин, ретельна первинна обробка укушених ран.
Черевний тиф і паратиф - гострі інфекційні
захворювання, характеризуються бактеріємією, лихоманкою, інтоксикацією,
ураженням лімфатичного апарату тонкого кишечника, розеолами висипаннями на
шкірі, збільшенням печінки і селезінки.
Специфічна профілактика
Імунізація проти даної інфекції розцінюється лише як додаткове засіб у
системі комплексу протиепідемічних заходів. Щеплення в сучасних умовах відносно
низької захворюваності черевним тифом не можуть зробити істотного впливу на
перебіг епідемічного процесу.
Неспецифічна профілактика
Общесанітарние заходи (поліпшення якості водопостачання, санітарна очистка
населених місць, каналізація, боротьба з мухами та ін.)
Вірусні гепатити - це група етіологічно неоднорідних захворювань, що супроводжуються
переважним ураженням печінки - збільшенням її розмірів і порушенням
функціональної здатності, а також вираженими в різного ступеня симптомами
інтоксикації.
Специфічна профілактика
Виявлення і спостереження за носіями антигену вірусного гепатиту В.
Виявлені носії антигену B реєструються в центрах Держсанепіднагляду.
Диспансерне спостереження і облік носіїв повинен бути зосереджений в кабінеті
інфекційних захворювань. Облік проводиться протягом усього періоду виявлення
антигену.
Для профілактики гепатиту А за епідемічними показаннями застосовується
імуноглобулін.
Неспецифічна профілактика
Дезінфекція: контроль над водопостачанням, санітарним станом і вмістом харчових
об'єктів і дитячих установ; санітарна очистка населених місць, санепідрежим в
ЛПУ, профілактика парентерального зараження.
Грип - гостре інфекційне захворювання, що
характеризується симптомами специфічної інтоксикації, катар верхніх дихальних
шляхів, схильністю до епідемічного і пандемічного поширення.
Специфічна профілактика
1. Живий грипозної вакциною для інтраназального застосування прищеплюють за
епідемічними показаннями осіб старше 16 років. Моновакциною або дівакціной
проводять щеплення трикратно з інтервалом 2-3 тижні.
2. Живий грипозної вакциною для дітей прищеплюють за епідемічними
показаннями дітей 3-15 років. Моновакциною або дівакціной проводять щеплення
трикратно з інтервалом 25-30 днів.
3. Живий грипозної вакциною для перорального введення прищеплюють по
епідемічними показаннями дітей і дорослих. Моно-або дівакціну вводять трикратно
з інтервалом 10-15 днів, з метою екстреної профілактики - дворазово протягом 2
днів.
Домашнє завдання
Конспект уроку з Медико-санітарної підготовки ( Захист Вітчизни ) Тема: Профілактичні щеплення (вакцинація) та методи їх виконання.
Тема: Профілактичні щеплення (вакцинація) та методи їх
виконання.
Мета: розкрити поняття інфекційних захворювань, як від них вберегтись,
прищіплювати любов до Батьківщини.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
1. Організаційний етап
2. Актуалізація отриманих знань та вмінь людини.
Повторення вивченого на минулих уроках.
3. Мотивація навчальної діяльності.
4.Вивчення нового матеріалу
Вакцина́ція — уведення антигенного матеріалу з
метою викликати імунітет до хвороби, який
запобіжить зараженню або ослабить його негативні наслідки. Як антигенний
матеріал використовують:
·
живі, але ослаблені штами мікробів;
·
убиті (інактивовані) мікроби;
·
очищений матеріал, наприклад білки мікроорганізмів;
·
також застосовуються синтетичні вакцини.
За даними Європейського
регіонального бюро Всесвітньої
організації охорони здоров'я, планова імунізація проти поліомієліту, правця, дифтерії, кашлюка, кору і епідемічного паротиту(«свинки») щороку врятовує
життя і здоров'я 3 мільйонам дітей в світі. А за допомогою нових вакцин, які
буде розроблено в найближчих 5-10 років, можна буде запобігти загибелі ще 8
мільйонів дітей на рік.
Побічні ефекти й ускладнення і
різних вакцин різні. Найчастіше зустрічаються слабо виражені реакції: помірне
підвищення температури тіла, почервоніння і біль у місці ін'єкції. У дітей
часто спостерігається тривалий плач, погіршення апетиту. Можливі алергійні реакції, зокрема (рідко) — набряк Квінке анафілактичний шок. Деякі живі вакцини здатні
викликати реакції, що нагадують легкий перебіг захворювань. Наприклад, щеплення
від кору, краснухи і епідемічного паротиту в 5 % випадків викликає
помірне висипання .
В Україні повнолітнім дієздатним
громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання
об'єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі
поствакцинальні ускладнення. Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку чи
визнані у встановленому законом порядку недієздатними, профілактичні щеплення
проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків або інших законних
представників. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років чи визнаним
судом обмежено дієздатними профілактичні щеплення проводяться за їх згодою
після надання об'єктивної інформації та за згодою об'єктивно інформованих
батьків або інших законних представників цих осіб. Якщо особа та (або) її
законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень,
лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови
дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків.
Невдовзі після розробки першої
вакцини з'явився і рух антивакцинаторів, які висловлювали сумнів щодо безпеки і
ефективності щеплень. Втім, як відзначають експерти ВООЗ, більшість
аргументів антивакцинаторів не підтверджуються науковими даними[3].
Один з популярних аргументів
противників вакцинації — припущення про вміст в деяких вакцинах різних
токсичних речовин, зокрема консерванту тіомерсал на основі ртуті.
Доказів системної токсичної дії вакцинних консервантів (при застосуванні у
стандартних дозах) немає. Передбачуваний зв'язок тіомерсалу з розвитком аутизму
також не знайшов підтвердження
Батьки часто побоюються випадків
неправильного зберігання, транспортування, вживання вакцин.
Зазвичай під терміном біотероризмом мають на увазі таємне
вживання біологічних засобів з метою вражання людей і створення психологічного
впливу на населення в цілому. Найпростіший і небезпечний спосіб
біотероризму — використання біологічних засобів, що проникають всередину
організму через шкіру, легені або шлунково-кишковий тракт (засоби біотероризму
можуть знаходитися в повітрі, воді, їжі і на предметах в місцях масового
скупчення населення). В сучасному світі головним джерелом біологічної небезпеки
служать збудники інфекційних захворювань, які можуть бути використані як засоби
біотероризму.
У 1972 році більшість країн світу
ратифікували конвенцію про заборону біологічної зброї. Проте, на даний момент
неможливо повністю усунути загрозу вживання цього виду зброї окремими країнами,
які ведуть секретні роботи з високовірулентними мікроорганізмами під приводом
створення звичайних засобів біологічного захисту. Сучасна історія знає немало
випадків викиду вирощених в лабораторних умовах збудників особливо небезпечних інфекцій у
довкілля. При цьому найбільшу небезпеку являють мікроорганізми, отримані
методами генної інженерії.
5. Закріплення
Відповіді
учнів на питання вчителя.
6. Підсумок
уроку. Домашнє завдання.
Конспект уроку з Медико-санітарної підготовки ( Захист Вітчизни ) Тема: запобіжне лікування
Тема: запобіжне
лікування
Мета: розкрити
поняття та особливості запобіжного лікування, виховувати дисципліну,
стриманість, патріотичність.
Тип уроку: вивчення
нового матеріалу
Хід уроку
1. Організаційний
момент
2. Повторення
вивченого на минулому уроці.
Відповіді учнів на
поставлені питання вчителя.
3. Мотивація
навчальної діяльності.
А для чогонам дають
прививки? – Щоб попередити хворобу. Існують і інші способи.
4. Вивчення нового
матеріалу.
-Що таке запобіжне
лікування.
-Алергії
-Консультація
лікаря
-Прививки
-Ліки.(Целаксон,
-Підсилювачі
імунітету.
-Вітаміни (1
хімічні, 2 природні)
5. Закріплення
Повторення
вивченого на уроці
6. Підсумок уроку,
домашнє завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар